top of page
PABLO – interaktywna terapia ruchowa

Główne wskazania do stosowania systemu Pablo:

 • udar mózgu

 • urazowe uszkodzenia mózgu i rdzenia kręgowego

 • guzy mózgu

 • choroba Parkinsona

 • stwardnienie rozsiane

 • uszkodzenia ortopedyczne

 • uszkodzenia nerwów obwodowych

 • porażenia mózgowe

 • dystrofie mięśniowe

PABLO  to nowoczesne urządzenie terapeutyczne, oparte o najnowsze odkrycia naukowe w dziedzinie neurologii, które służy do rehabilitacji osób cierpiących na zaburzenia narządu ruchu. 

 

System wyposażony jest w zestaw ciekawych i motywujących gier (ćwiczeń), które pozwalają w pełni dostosować sesję ćwiczeniową do aktualnych możliwości naszego pacjenta.

Ćwiczenia wspomagane systemem Pablo wpływają na plastyczność neuronalną, a przez to adaptacje synaps komórek nerwowych, a nawet całych obszarów mózgu w celu odzyskania utraconej funkcjonalności.

pablo.png
KINECT - zestaw do wirtualnej rehabilitacji z platformą ALFA
alfa-cwiczenie-1-800x800.jpg

KINECT to doskonały przykład wykorzystania w rehabilitacji współczesnej technologii. Pozwala on pracować z pacjentami w określonych zakresach ruchu, angażując wybrane segmenty ciała, w wielu pozycjach wyjściowych oraz z wykorzystaniem dodatkowych urządzeń.

 

Grupa docelowa pacjentów

Zestaw ten pomaga zwiększyć sprawność pacjentów po urazach głowy, udarach, a także chorujących na stwardnienie rozsiane, chorobę Parkinsona i posiadających dysfunkcje mięśniowe.

Ponadto przyspiesza rekonwalescencję po złamaniach i skręceniach stawu skokowego, kolanowego oraz zwichnięciu stawu biodrowego. Alfa umożliwia również terapię pacjentów po amputacjach kończyn dolnych.

Na czym polega terapia?

Ćwiczenia odbywają się pod przykrywką gier komputerowych, dzięki czemu uzyskuje się bardzo dobry efekt motywacyjny. Pacjent momentalnie zapomina o terapii, o chorobie i skupia się wyłącznie na celach gwarantujących osiągnięcie sukcesu w wirtualnym świecie.

 

Terapeuta w razie potrzeby może zmienić pacjentowi wszelkie ustawienia ćwiczenia, bez wiedzy pacjenta. Jest to o tyle ważne, że pacjent nie wie, że ułatwiono mu zadania, ponieważ nie był w stanie ich wykonać. Trening zawsze kończy się pozytywnym wynikiem i z uczuciem satysfakcji, co motywuje do dalszej pracy.

kinekt2.png
Wielofunkcyjny stół do ćwiczeń siłowych ręki:
manualex-800x800.jpg

 • Dzięki nowoczesnej konstrukcji i dużej funkcjonalności jest niezastąpionym urządzeniem do kompleksowej rehabilitacji ręki.

 • Najczęściej stosowany jest do fizjoterapii ręki neurologicznej (np. po udarze), ortopedycznej (złamania, zwichnięcia, skręcenia), reumatologicznej i geriatrycznej (zmiany zwyrodnieniowe).

 • Odpowiednio dobrane obciążenie treningowe zapewnia szybką poprawę sprawności poprzez widoczne zwiększenie zakresu ruchomości stawów oraz siły i wytrzymałości mięśni. Ćwiczenia wpływają również pozytywnie na jakość i precyzję ruchu, poprawę czucia głębokiego w obrębie dłoni, przyśpieszają przywracanie zaburzonych funkcji układu nerwowo-mięśniowego i zapewniają poprawę we współdziałaniu poszczególnych grup mięśniowych.

bottom of page